Gezgin Bir Sevgili İçin 8 Harika Sevgililer Günü Hediyesi

Seyahate ilham verecek bir sevgililer günü hediyesi hiç de zor değil

Hediye alanı değil vereni mutlu edermiş. Hele insan sevdiceğine veriyorsa daha bir özeldir tabi. Ama ilginç bir sevgililer günü hediyesi bulmak ne kadar zor? Ne yapmalı etmeli de hem bütçeyi hem de O’nun kalbini fethedecek güzel bir sevgililer günü hediyesi bulmalı? Hele serde gezentilik varsa sıradanlığı boşverip yaratıcılığın sınırlarını biraz zorlayabiliriz bence;

  Gezginler için en güzel 8 sevgililer günü hediyesi;

Ucuz bilet sitelerini inceden taramanın tam sırası. Gitmek değil hazırlığı daha keyifli bazen.

1- Geleceğe bir bilet

Bir tatilci için en güzel hediye uçak bileti. Sevgililer günü tarihini içeren uçak biletleri çoktan Mars yörüngesi fiyatlarına ulaşmıştır elbette.  Ama ona birkaç ay sonrası için uçak bileti alabilirsiniz. Ucuz uçak bileti için bir çok site var. İnce bir araştırma ile harika fırsatlar çıkabilir. Üstelik en ucuz biletleri almak için şimdi tam sırası. Ucuz uçak bileti ne zaman alınır? Tüm püf noktaları burada.

Dünya posterleri şimdi çok güzel. Renkli ve değişik tasarımların yanı sıra gittiğiniz her ülkeyi kazıyıp altından farklı renk çıkanları bile var.

2- Ona dünyayı verin

Bir dünya haritası karşısında kaç saat geçirilir? Ya da yanından geçerken günde kaç kere gözünüz takılır? Ruhunuzda gezentilik varsa defalarca kesinlikle. Kırtasiyelerde, nette bir çok sitede hatta Aliexpress’de onlarca değişik dünya haritası bulabilirsiniz. Güzel bir çerçeve veya hatta direkt duvara uygulayarak bir odayı uzun yıllar yeni keşiflerin kaynak noktasını haline getirmek çok kolay.

İlla seyahat dergisi olması şart değil tabi ama, birlikte her ay yeni planlar yapmak için en güzeli bu.

3-Aboneyim Abone

Öyle bir sevgililer günü hediyesi olsun ki senede bir ay değil her ay onu sevdiğiniz hatırlatsın. Seyahat dergisi aboneliği. Sevdiğiniz, birlikte bakmaktan keyif aldığınız bir dergiye onun adına yıllık bir abonelik alın. Hem yıl boyu sevginizi hatırlatır, hem de her ay birlikte yeni rota planları yapabilirsiniz.

Kutubalığı’nı Instagram’dan takip etmek için tıklayın!

4-Bir bavul asla yetmez

Seyahat sever bir sevgiliniz varsa elbette bavulu da vardır. Ama kendimden biliyorum. Değişik boyutlarda bir kaç bavul her zaman hayat kurtarıyor. Hele kabin boy veya orta boy valiz bir seyyahın olmazsa olmazı. Ona sevgililer günü hediyesi için alacağınız solup gidecek kırmızı bir gül buketi yerine kırmızı bir yedek bavul çok daha mutlu edecek inananın. (Evet ben bir romantik değilim)  Peki yeni bavul alırken nelere dikkat edeceğinizi biliyor musunuz?

Uzmanından Tavsiyeler ‘Yeni Bavul Alırken Bunlara Dikkat!’

5-Onun gücüne güç kat

Gün geçmiyor ki elimizde şarjı bitmek üzere olan bir telefonla çaresiz kalmayalım. Sanırım ilerde çağın problemi şarj yetmezliği olacak. İşte bu noktada en güzel sevgililer günü hediyesi  hafif ve güçlü bir taşınabilir şarj cihazı tabi ki. Sevgililer zaten tükendiğiniz noktada gücünüze güç katmak için değil miydi?

Su hayattır, sevgili ise hayat veren…

6-İmaj hiçbir şeydir, susuzluk herşey

Yolda, evde, sporda… Su kadar değerli bir şey olamaz. Hele son zamanlarda öyle güzel su mataraları satılıyor ki sık su içmek için bahane olabilir. 14 Şubat günü hediyem hem tatliş, romantik, ponçik olsun hem de sevdiceğimin canına can katsın diyorsanız şık bir su matarası harika bir fikir.

7-Kendi küçük marifeti büyük çantalar

Küçük seyahat çantası deyip geçme. Hemen her hediyelikçide bulabileceğiniz çantalar hem seyahatlerde hem de günlük ev hayatımızda çok işe yarıyor. üstelik hediyenin pahalısı değil işe yarayanı makbul öyle değil mi?

Siz de fotoğrafları kağıtta sevenlerden misiniz?

8-Aşk ile gez, aşk ile çek

Siz de fotoğrafların basılınca daha kıymetli olduğunu düşünenlerdenseniz bir kaç çerçeve ve özenle seçilmiş bir kaç fotoğraftan sonra birlikte böyle bir duvar hazırlayabilirsiniz. Ortadaki metal tabloyu Hogarth’dan almıştım. Ama benzeri Aliexpress’te de var. Mükemmel bir sevgililer günü için geriye birlikte bolca seyahat edip duvarı doldurmak kalıyor.

Peki sizin ilginç sevgililer günü fikirleriniz neler?

Kutubalığı’nı Instagram’dan takip etmek için tıklayın!

 

pınar

Atlas Dergisi Yarışma Birincisi Neden Sen Olmayasın?

Dikkat dikkat! Seyahat etmeyi, keşfetmeyi, yeni ufuklara yelken açma ateşini yıllardan beri...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir