Cruise Gemilerinde Fotoğrafçılık- İş Fırsatı

Hem en sevdiğiniz işi yapıp hem de dünyanın en güzel limanlarını gezmek ister miydiniz? 18 Katlı bir gezi gemisinde Afrika’dan Norveç Fiyortlarına gezmek ve tüm buraları fotoğraflamak? Birbirinden tatlı insanların en hoş anlarına şahit olmak? Yani Cruise gemilerinde fotoğrafçılık yapmak?

Öncelikle şu belirteyim, size fotoğrafçılık yada başka bir iş için ufak da olsa komisyon karşılığı  aracılık yapacağını söyleyen kişilere asla inanmayın! Gezi gemilerinin kendi iş bulma acentaları vardır.  Bunlar çeşitli zamanlarda dünyanın çeşitli bölgelerinden işe alım yaparlar. Tüm görüşmeleri hem skyp hem de mail ile kendiniz yapabilirsiniz. Üstelik bu iş  de zor değil. Ve başvuru tamamen ücretsizdir. Asla dolandırıcılara yem olmayın!

Yolcu gemilerinde çalışmak çok da kolay olmamakla birlikte gezmeyi, değişik kültürlere açık, uzun süreler gemi yolculuğu yapmaktan yılmayan insanlarla kolay ve çabuk anlaşabilenler için gayet keyifli bir iştir. Harcayacağınız miktara bağlı olarak belli bir miktar para biriktirme şansınız da olabilir. Bu konuda daha önce Gezi gemilerinde iş bulmak konulu bir söyleşi yapmıştım. Karayip Denizi ortasında uzun zamandır çalışan bir Türk genci ile çok keyifli bir sohbet etmiş, garsonluk ve sunum hizmetleri konusunda mücaraat edebileceğiniz gemi şirketleri iş başvuru linkleri vermiştim.. Hemen ona göz atabilirsiniz: Gezi Gemilerinde Çalışmak

Cruise Gemilerinde Fotoğrafçılık

Royal Caribbean, Celebrity, Disney gibi dünyaca ünlü bir çok gezi gemisine fotoğrafçı alımlarını yapan bir firma The İmage Group. İnternet siteleri www.image.com. Cruise Gemilerinde Fotoğrafçılık İçin Gerekli Şartlar ise şöyle:

– Temel fotoğrafçılık bilgisine sahip olmalı ( Profesyonel kamera kullanımını bilmeli, portföy sunmalı, mülakata kamerasını getirmeli)
-Çok iyi İngilizce bilmeli ( mülakatlar İngilizce olacaktır)
– 21-30 yaş arası
-Gözüken dövmesi olmamalı
-Her kontrat 6-8 ay arası ve 3-4 haftalık tatilleri var
– Sağlık muayenesi, güvenlik kursu, vize ve üniforma masraflarını karşılayabilmeli
– İlk mülakatlar Skype üzerinden Miami ofisi ile, eğer başarılı olurlarsa yüz yüze görüşmeler Mayıs’ta Ankara, ya da İstanbul’da olacak.
– Ajansa görüşme öncesinde, sırasında veya sonrasında asla hiç bir ücret ödemeyiniz. Aksi takdirde  sorumluluk tamamen size aittir.

İş müracatları ve diğer tüm ayrıntılar için direkt firma ile  www.image.com adresine veya www.sevenseasphoto sitesine başvurabilirsiniz.   Gezi gemilerinde çalışmak için birinci öncelik, düzgün anlaşılır ve akıcı bir İngilizce’dir. Lütfen unutmayınız. İşe alımlarda firmanın sizi yönlendireceği ajans dışında başka kişi ve kurumlardan asla yardım talep etmeyiniz.

 

 

 

 

 

pınar

Çintemaninin Sırrı- Hafta Sonu İznik

Önce bolca kuvars, biraz cam tozu, çok az da kili karıştırdı. Ustaca...
Devamı